Gebze Bilgisayar Bakım Anlaşması

Gebze Bilgisayar Bakım Anlaşması

Gebze bilgisayar bakım anlaşması yaparak bilişim ihtiyaçlarını karşılayan ve birçok farklı sektörde faaliyet gösteren fabrika ve işletmelerle doludur.  Bu işletmeler ayrı bir yük ve zaman gerektiren bilişim altyapısının idamesi için aylık/yıllık bakım anlaşmaları yapmaktadır. 

0 543 637 27 29

Yıllık bakım anlaşmalarımız ile tanışın. Bilişim alanında profesyonel destek alırken işinize odaklanacak zaman kazanın.

Kimler Bilgisayar Bakım Anlaşması Yapmalıdır

Gebze de özellikle organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin bilgisayar altyapıları karmaşık ve komplike olmaktadır. Bir sistem odası olan ve o sistem odasında 2-3 sunucu bulunan, en az 10-15 client bilgisayar kullanılan bu işletmelerin yıllık bilgisayar bakım anlaşması / bilgisayar bakım sözleşmesi yapması gerekir. Böylece zamandan ve maliyetlerden tasarruf edilebilir.

Gebze Bilgisayar Bakım Anlaşması Şikayetleri

Bizler Aydın Bilişim olarak Gebze de bulunan firmalarla yaptığımız görüşmelerde iki konu hakkında çok fazla şikayet alıyoruz. İşletmelerin bilgisayar bakım anlaşması yaptıkları kişi veya firmalardan en çok şikayetçi oldukları iki konu şöyle:

  1. Mesafe Uzaklığı
    Gebze de işletmelerin komplike sistemlerinin bakımını yapabilecek yetenek ve bilgiye sahip firmalar veya kişiler bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. Bu nedenle işletmeler Gebze ye yakın olan İstanbul firmaları ile bilgisayar bakım anlaşması yapmakta. Bu ne kadar doğru gibi görünse de aslında olay herhangi bir arıza meydana geldiğinde ortaya çıkmaktadır. Yüklenici firmanın ne kadar sürede arızaya müdahale ettiği ve sorunu ne kadar hızlı çözebildiği firmanın en önemli üzerinde durduğu konudur. Çünkü fabrika hızlıca faaliyete geçmeli, üretim aksamdan devam etmelidir. Bu nedenle bilgisayar bakım anlaşması yapılan firmanın fabrikaya veya işletmeye yakın olması gerekir ki müdahale süresi kısa olsun.
  2. Kurumsallık
    Diğer konu kurumsallıktır. İşletmeler bilgisayar bakım anlaşması yaparken bu konuya pek dikkat etmezler. En önemli konu maliyettir ve bu nedenle ucuz fiyat veren işi kapar. Ancak olayın gerçek yüzü bu şekilde değildir. En ucuz fiyatı çoğunlukla herhangi bir firması olmayan halk dilinde çantacı olarak tabir ettiğimiz kişiler vermektedir. Bu kişiler sorunları çözseler bile kalıcılıkları yoktur. İşletmenin tüm şifreleri, kurumsal hafızaları bu kişilerin elindedir. İşletme bir gün çıkıp sizinle çalışmak istemiyoruz dediğinde, o kişiden gerekli bilgisayarlara ait bilgileri almak için bile en az 6 daha çalışması gerekir.  İşte bu nedenle işletme karşısında bir kurum/firma  ile muhatap olmalı, noter tasdikli bir bilgisayar bakım anlaşması imzalanmalı. Gerekiyor ise bilgi güvenlik sözleşmesi yapılmalıdır. Bu şekilde olduğunda işletme herhangi bir sorun olduğunda firmayı muhatap alır ve yoluna devam eder.

Aydın Bilişim yıllık bakım anlaşmaları ile sizlerin ihtiyaç duyduğu tüm bilişim ihtiyaçlarını tek noktadan karşılamaktadır.