Darıca Bilgisayar Teknik Servis

Darıca Bilgisayar Teknik Servis

Darıca Kocaelinin en güzel ilçelerinden birisidir. Yeşili ve denizi ile İstabulluların da uğrak yeridir. Bu sahil kasabası artık günümüzde büyüyerek koca bir şehir olma yolunda ilerliyor. Bu hızlı büyüme bilişim ve bilgisayar teknik servis ihtiyacını da artırmaktadır. 

BİZE ULAŞIN

Darıca da bilgisayar teknik servis hizmeti veren Aydın Bilişim’ e ulaşarak masaüstü veya dizüstü bilgisayar tamirini kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Bilgisayar Teknik Servis Hizmeti Var mı

Darıca da bilgisayar teknik servis hizmeti veren yaklaşık 10′ a yakın bilgisayarcı var. Ancak teknolojinin hızlı tüketimi insanları bilgisayarları tamir ettirmek yerine değiştirmeye itmekte. Bu nedenle bilgisayar teknik servis hizmeti veren firmalar daha çok diğer işlerin yanında bu işi de yapmaktadır. Bu nedenle de profesyonel bir teknik servis hizmeti olamamaktadır.

Bir bilgisayar teknik servis firması öncelikle bilgisayar parçalarını çok iyi bilmeli, iyi bir arıza tespit yeteneği olmalı, hızlı ve kalıcı tamir hizmetleri ile müşterisini memnun etmelidir.

Aydın Bilişim Darıca Emek mahallesinde masaüstü bilgisayar teknik servis ve laptop tamir hizmeti ile sizlerin beklentilerini karşılayabilecek uzmanlıkta çalışanları bünyesinde bulundurmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Bilgisayar Teknik Servisi Ne yapar ?

Öncelikle bilgisayar teknik servisi bilgisayar ile ilgili tüm yazılımsal ve donanımsal arızaları tespit eder ve bunlara yönelik çözümler sunar. Yazılımsal arızaların giderilmesinde bilginin kaybolmamasını sağlarken, donanımsal arızaların giderilmesinde kalıcı ve tekrar etmeyen bir onarım hizmeti verir.

İşletim sistemi kurulumlarında varsa lisansa uygun işletim sistemi kurar ve bunu yasal yollarla etkinleştirir. Ancak lisans problemi olan yazılımlarda deneme sürümü kurarak kullanıcıya bunu satın almasını önerir.

Bilgisayar teknik servis ana kart onarımı yapamaz. Çünkü bunun için özel makineler gerekir ki bu sadece ana kart üreticisi firmalarda bulunur. Bu nedenle ana kart çatlak veya üzerindeki bir chip arızalı ise bunun onarımı bilgisayar teknik servislerinden ziyade üretici firmaların fabrikalarında yapılmalıdır.

Bilgisayar Teknik Servis Garantili midir?

Genel de yapılan arıza onarımının 3 ay süreli olarak garantisi mevcuttur. Bu süre zarfında aynı arıza meydana gelirse ücret alınmadan tamir hizmeti verilmelidir. Parça değişimi sıfır bir ürünle yapılmış ise bu durumda parçanın 2 yıl garantisi mevcuttur. Ancak 3 ayı geçmiş durumlarda eğer yazılımsal bir problem var ise bu garanti kapsamına girmemektedir.